By

Spotkanie o Dropwizard & Spring Boot

Dropwizard & Spring Boot

26 października odbędzie się spotkanie Szczecin JUG, na którym przedstawione zostaną dwa rozwiązania w Javie alternatywne dla Java EE i serwerów aplikacji.

Pierwszym z nich jest Dropwizard, o którym opowie Maciej Łotysz w prezentacji “Simple web application architecture”. Dropwizard jest lekkim frameworkiem webowym, ukierunkowanym na RESTowe webservices, który powstał w trakcie prac nad aplikacją Yammer. Maciej przedstawi architekturę i komponenty aplikacji webowej dla nowej wersji systemu dla sprzedaży opartą o framework Dropwizard.

Drugą prezentację - “Spring Boot in Action” poprowadzę ja (Maciej Walkowiak). Spring Boot jest w tej chwili najgorętszym projektem ze stajni Spring’a, zmieniającym pracę w Javie w czystą przyjemność. Pokażę jak rozpocząć pracę ze Spring Bootem, jego możliwości oraz zademonstruję jak stworzyć działającą aplikację w kilka minut.

Spotkanie odbędzie się dzięki naszemu sponsorowi, firmie BLStream!

BLStream działa na rynku technologii informatycznych od 1999 r, tworząc oprogramowanie dla wiodących firm w sektorach Automotive, Telekomunikacja, Finanse, Media, eCommerce i szeroko pojętym sektorze związanym Internetem Rzeczy. Jej specjalność to zaawansowane rozwiązania klasy Enterprise w architekturze Client-Server oraz aplikacje mobilne i webowe dla klientów z Europy i Stanów. Aplikacje BLStream działają na ponad 100 milionach urządzeń przenośnych na całym świecie.

Prelegenci

Maciej Łotysz

Programista platformy JVM, inżynier oprogramowania w BLStream. Aktualnie pod wrażeniem języka Clojure.

Maciej Walkowiak

Programista Java z 8 letnim stażem, od początku związany ze Springiem. Kontrybutor projektów Spring Boot i Spring Data MongoDB. Od stycznia co-leader Szczecin Java User Group. Wierzy, że kod powinien nie tylko działać, ale również elegancko wyglądać.

Agenda

  • 17:30 - Rozpoczęcie
  • 17:40 - “Simple web application architecture” - Maciej Łotysz
  • 18:50 - “Spring Boot in Action” - Maciej Walkowiak
  • 19:50 - Zakończenie i losowanie nagród

Goodies

Na spotkaniu rozlosowana zostanie licencja na dowolny produkt JetBrains (np. Intellij IDEA) oraz książki:

Rejestracja

Wstęp i rejestracja jest oczywiście darmowa. Prosimy o zarejestrowanie się na wydarzenie na Meetup lub Facebook.

Lokalizacja

Spotykamy się w klubie Hormon