By

Spotkanie Noworoczne

Spotkanie Noworoczne

25 stycznia o godzinie 18 w klubie Hormon Cafe odbędzie się kolejne spotkanie Szczecin JUG. Tym razem proponujemy dwie różne, ale bardzo ciekawe prezentacje: “From rest to lambda architecture and beyond!” oraz “Świeżym okiem na Dockera - dlaczego warto?”.

Tak dobraliśmy tematy, aby zadowolić zarówno tych początkujących, jak i tych bardziej zaawansowanych programistów.

Prelegenci i tematy

Krzysztof Kaczmarek

“From rest to lambda architecture and beyond!”

Uderzyłeś kiedyś w ścianę projektując swój serwis REST? Czy modelując swoją domenę masz wrażenie że próbujesz wsadzić kwadratowy klocek w okrągły otwór? Próbowałeś zaimplementować PATCH (bez popadnięcia w obłęd) albo brałeś udział w dyskusji PUT vs POST?

A może próbowałeś podzielić swoją domenę na moduły lub mikroserwisy i zawsze “Ci niedobrzy programiści” spowodowali przeciekanie modułów?

Dowiedz się co wspólnego mają sitko i twoja domena oraz o jakich rzeczach będą mówić na konferencjach za rok.

Ten talk opowie o kolejnym (bardzo starym pomyśle), który wcale nie jest “silver bullet”, ale na pewno kilka wilkołaków pozwoli ustrzelić.

Krzysztof jest inżynierem oprogramowania w Tooploox, który “zwiedził” absurdalnie duże i bardzo małe projekty dochodząc do wniosku że można stosować dowolne metodyki i narzędzia, tak długo jak robisz to dobrymi ludźmi i w najprostszy z możliwych sposobów. W wolnym czasie mistrz kungfu i autor naprawdę słabych dowcipów.

Łukasz Piłatowski

“Świeżym okiem na Dockera - dlaczego warto?”

Prezentacja o tym jak Docker pomaga w codziennym życiu, co ułatwia i jakie problemy rozwiązuje, bez technicznych szczegółów za to z realnymi przykładami.

Łukasz jest świeżo upieczonym, ale bardzo ambitnym programistą pracującym w Teonite. Dzięki temu lepiej rozumie problemy i wyzwania jakie spotykają mniej doświadczonych kolegów oraz wie jaka wiedza jest istotna stawiając pierwsze kroki.

Sponsorzy

Agenda

  • 18:00 - Przywitanie
  • 18:10 - “From rest to lambda architecture and beyond!” - Krzysztof Kaczmarek
  • 18:55 - Przerwa - networking
  • 19:10 - „Świeżym okiem na Dockera - dlaczego warto?” - Łukasz Piłatowski
  • 19:55 - Podsumowanie i rozlosowanie nagród
  • 20:00 - Zakończenie

Goodies

Na spotkaniu rozlosowana zostanie licencja na dowolny produkt JetBrains (np. Intellij IDEA) oraz jak zwykle kilka ciekawych książek związanych z tematyką wykładu.

Lokalizacja

Spotykamy się w klubie Hormon znajdującym się przy ulicy Monte Cassino 6 w Szczecinie.

ZAPRASZAMY!