By

Microservices tracing with Spring Cloud Sleuth and Zipkin

Spotkanie Noworoczne

Szczecin JUG wraz z firmą PSI zapraszają na kolejne spotkanie naszej grupy, które odbędzie się 15 marca o godzinie 18 w klubie Hormon Cafe. Jak zwykle spotkanie jest nieodpłatne, ale zachęcamy do rejestracji na naszej stronie meetup. Poniżej szczegóły spotkania.

Prelekcja

Microservices tracing with Spring Cloud Sleuth and Zipkin

Mikroserwisy wciąż zyskują na popularności. Tworzenie efektywnego środowiska rozproszonego nie jest jednak prostym zadaniem. Service Discovery i Registry (Zookeeper / Consul / Eureka), łatwe wysyłanie żądań z równoważeniem obciążenia po stronie klienta (Feign + Ribbon), czy obsługa mechanizmu proxy z wykorzystaniem Zuul - wszystko to staje się możliwe dzięki wykorzystaniu Spring Cloud. Wystarczy dodać zależności, kilka linijek konfiguracji i gotowe. A co z problemem debugowania systemu rozproszonego? Czy spójnosć logów z różnych mikroserwisów i wizualizacja czasów odpowiedzi jest cześcią środowiska? Spring Cloud Sleuth oraz Zipkin przychodzą na ratunek.

O prelegencie

Marcin Grzejszczak - doświadczony programista, kontrybutor projektów open source (włączając w to Rest-assured, Moco, Mockito). Autor Uptodate Gradle plugin, Spock subjects-collaborators extension, gradle-test-profiler oraz JSONAssert i XMLAssert. Współtwórca Warsaw Groovy User Group i Warsaw Cloud Native Meetup. Autor książek o Mockito. Na co dzień pracuje nad Spring Cloud w Pivotal.

Sponsorzy

Rejestracja

Meetup

Agenda

  • 17:00 - Przywitanie
  • 17:15 - Prelekcja - Marcin Grzejszczak
  • 18:30 - Podsumowanie i rozlosowanie nagród
  • 19:00 - Zakończenie

Goodies

Na spotkaniu rozlosowana zostanie licencja na dowolny produkt JetBrains (np. Intellij IDEA) oraz jak zwykle kilka ciekawych książek związanych z tematyką wykładu.

Lokalizacja

Spotykamy się w klubie Hormon znajdującym się przy ulicy Monte Cassino 6 w Szczecinie.

ZAPRASZAMY!