By

Szczecin JUG Flash Talks

FlashTalks

Szczecin JUG zaprasza na spotkanie o nietypowej formie. Flash Talks to prelekcje, w których prezenterzy mają jedynie 15 minut by przekazać możliwie największą porcję wiedzy. Taka forma prezentacji jest wymagająca od prelegenta, ale bardzo ciekawa dla uczestników prelekcji.

Spotkanie odbędzie się w środę 8 listopada o godzinie 17:30 w Technoparku Pomerania. Jak zwykle spotkanie jest nieodpłatne, ale zachęcamy do rejestracji na naszej stronie meetup.


Sponsor

Sponsorem spotkanania jest firma

Dzieki sponsorowi oprócz możliwości organizacji spotkania będzie drobny poczęstunek oraz konkurs z nagrodami.


Prelekcje


Paweł Żal - “Moje boje z monitorowaniem sieci 100K urządzeń”

Czyli o tym jak zbudować system oparty o Time Series Database

Krótka opowieść o doświadczeniach zebranych podczas budowania systemu do monitorowania sieci 100K+ urządzeń, opartego o komponenty open source. Opowiem o tym jak bazy do obsługi szeregów czasowych odpowiadają na zagadnienia związane z BigData.

O prelegencie

Pilot oblatywacz w Icotera.com. Zacząłem pracę jako inżynier QA, obecnie programuję i projektuję systemy. Pracuję nad systemami nadzorującymi urządzenia sieciowe i pozwalające wykrywać problemy i zagrożenia zanim zadzwoni użytkownik końcowy.


Tomasz Pakuła - Co powinieneś wiedzieć o HTTP/2

Protokół HTTP jest podstawą działania dzisiejszego internetu. Niezbyt często jednak zastanawiamy się nad tym jak działa. Czym najnowsza wersja tego protokołu czyli HTTP/2 różni się od swojego poprzednika? Jakie problemy rozwiązuje?

O prelegencie

Jestem inżynierem oprogramowania w firmie Avid. Od kilku lat związany głównie z Javą. Komercyjnie programowaniem zajmuję się od 8 lat choć pierwsze kroki w tym kierunku o wiele wcześniej były związane z językiem Basic na Commodore 64. Hobbystycznie zainteresowany tematami związanymi z Machine Learning.


Dariusz Łuksza - Krótka historia powstania HabitChallenge

Przedstawię po krótce proces powstawania aplikacji HabitChallenge. Od pierwszego commit-u do pierwszych 100 instalacji z AppStore i Google Play.

O prelegencie

Dariusz Łuksza to między innymi doświadczony programista. Programuje głównie w Java, nie są mu obce też Clojure, Swift oraz JavaScript. Propagator otwartego oprogramowania. Od dłuższego czasu zaangażowanie w OpenSource zamienił na tworzenie własnego biznesu. Niedawno stworzył swoją pierwszą publicznie dostępną aplikację mobilną dla iOS oraz Android: http://HabitChallenge.co . Pomaga ona mierzyć i zmienianiać swoie nawyki.


Łukasz Piłatowski - “Jak zacząć pisać frontend i nie zwariować?”

Czyli opowieść backend dev’a o tym, jak zacząc pisać w React.js :)

Krótka opowieść o tym, jakich narzędzi użyć i jakich bibliotek, aby w jak najszybszym czasie i najmniejszym nakładzie pracy (i nerwów) postawić podstawową aplikację w React.js komunikującą się z API, gotową do wdrożenia produkcyjnie, a przy tym omówić przydatne biblioteki rozwiązujące najczęściej spotykane problemy w codziennej pracy :)

O prelegencie

Łukasz Piłatowski, senior software dev @ TEONITE, kiedyś backend developer w Javie, dzisiaj w głownej mierze frontend dev (React.js) oraz data scientist.


Rejestracja

Meetup

Lokalizacja

Dzień: 8 listopada

Godzina: 17:30

Miejsce: Technopark Pomerania, Budynek F2, Sala 0.12 “Magnolia”, ulica Cyfrowej 4 w Szczecinie.


ZAPRASZAMY!