By

Szczecin JUG - spotkanie wiosenne

FlashTalks

Szczecin JUG wraz z firmą PSI zaprasza na kwietniowe spotkanie. Tym razem wysłuchamy dwóch prelegentów: Kubę Marchwickiego o nowinkach w Java 9 oraz Pawła Żala o Time Series Databases oraz ich zastosowaniu w świecie IoT.

Spotkanie odbędzie się w środę 18 kwietnia o godzinie 18:00 w Technopark Pomerania. Jak zwykle spotkanie jest nieodpłatne, ale zachęcamy do rejestracji na naszej stronie meetup.


Sponsor

Sponsorem spotkania jest firma

Dzieki sponsorowi, oprócz możliwości organizacji spotkania będzie drobny poczęstunek oraz konkurs z nagrodami.


Prelekcje


Jakub Marchwicki - “Zapomnij o debuggerze - radość i produktywnośc programisty”

Oj, Java, mój stary, leniwy, barokowy przyjacielu. Przez lata, chcąc spróbować czegoś nowego (co na szczęście nie było zbyt częste), tworzyliśmy nowy projekt, klasa Sandbox, metoda public static void main; alternatywnie jakiś teścik JUnit. Szczęśliwie czasy się zmieniły. Wraz z Javą9 przychodzi JShell - REPL. Nowy sposób na wypróbowanie nowych idiomów, nowego API, bibliotek. Teraz możemy być trochę jak Scala, Clojure, Ruby, JavaScript, PHP, niemalże każdy inny język - woohoo!W tej prezentacji przejdę przed podstawowe przykłady działania REPLa, jak możemy używać JShella aby wypróbować nowego API, nowych elementów języka (jak np. HttpClient lub dodatki w obsłudze strumieni). Nie będziemy jednak budować aplikacji Hello World. Wykorzystamy REPLa aby zbudować kompletną aplikacje webową albo zobaczyć co nowego w Springu 5.0. Samo mięso, żadnych diagramów lub przykładów z javax.swing.*

O prelegencie

Jakub Marchwicki - programista od kilkunastu lat, architekt od kilku, analityk czasami, konsultant jak trzeba, manager z wyboru, trener z zamiłowania, wannabe entrepreneur z marzeń, lider Java User Group w Gdańsku - jest spora szansa, że nic z tego nie robię dobrze. Ale próbuje… i wyciągam wnioski z porażek


Paweł Żal - “Time Series Databases czyli bazy danych szeregów czasowych.”

Czyli, do czego służą i dlaczego świat IoT docenił ich właściwości?

O prelegencie

Pilot oblatywacz w Icotera.com. Zacząłem pracę jako inżynier QA, obecnie programuję i projektuję systemy. Pracuję nad systemami nadzorującymi urządzenia sieciowe i pozwalające wykrywać problemy i zagrożenia zanim zadzwoni użytkownik końcowy.


Rejestracja

Meetup

Lokalizacja

Dzień: 18 kwietnia

Godzina: 18:00

Miejsce: Technopark Pomerania, Budynek F2, Sala 0.13 “Talia”, ulica Cyfrowej 4 w Szczecinie.


DO ZOBACZENIA!